Jetsurf

Navrhli jsme web, e-shop a konfigurátor motorových prken pro rozmanité cílovky
do 750 tisíc Kč
2018
jetsurf.com

Česká značka Jetsurf postupně dobývá svět vodního sportu vlastním unikátním produktem - surfovým prknem poháněným spalovacím motorem, který začátkem roku 2019 rozšířila o elektrickou verzi s dobíjecí baterií. Z výroby ve Střelicích u Brna firma ročně do celého světa pošle přes 1 300 motorizovaných surfů. S rozvojem podnikání, prodejem prken po celém světě a rozšířením nového sportu klient potřeboval vytvořit moderní platformu pro zákazníky, prodejce a komunitu závodníků.

Klient hledá inspiraci i srovnání jen u těch nejlepších

Vzhledem k tomu, že značka Jetsurf nemá díky unikátnímu produktu přímou konkurenci, vytyčila si nemalý cíl vyrovnat se těm nejlepším sportovním a lifestylovým značkám. Návrh celého webového řešení tyto cíle respektuje a pomáhá firmě se správným vypozicováním na trhu a sdružováním komunity jezdců, prodejců, dalších sportovců a nadšenců. Předmětem naší spolupráce se tak stala tvorba prezentace společnosti, konfigurátoru prken a e-shopu s příslušenstvím a oblečením k vodě, systémem pro zadávání a sledování reklamací a forecastovým modulem pro partnery k objednávání a rezervaci výrobní kapacity prken přes celý rok.
S firmou PUX jsem již spolupracoval na minulem velkém projektu a byl jsem spokojen. Proto jsem je nyní opět oslovil s nabídkou spolupráce. Shodli jsme se na konceptu, realizaci a rozvoji aktuálního projektu. Je pro nás klíčové udržovat projekt jako stabilní a moderní systém pro všechny naše zákazníky a obchodní partnery podle toho, jak se budou měnit naše požadavky z pohledu moderní vývojové a výrobní firmy a našich zákazníků na celém světě.
Daniel Roško
Vedoucí logistiky, skladu a nákupu
MSR Engines s. r. o. – JETSURF

Motorové prkno jsme v návrhu postavili na první místo

Klient chtěl maximálně využít fotky a videa, které při závodech, prezentacích nebo trénincích průběžně pořizuje po celém světě. Atraktivní fotky uživatele vtahují do děje, tedy přímo na vodu, a pomáhají mu otevřít svět nového vodního sportu. Grafické pojetí e-shopu vystihuje podstatu značky, která chce být po vzoru předních světových značek představitelem životního stylu, sportovních zážitků a adrenalinu. Webdesign je součástí celkové vizuální identity značky, která prezentuje motorové surfy a komunitu kolem nich.

V konfigurátoru prken uživatel zjistí i termín výroby

Ačkoli se většina produktů na webu dá přímo koupit, neplatí to o největším taháku značky - samotných motorových surfech. Pro ty jsme vytvořili uživatelsky přívětivý konfigurátor s výstupem v podobě ceny a termínu dodání pro konkrétní konfiguraci prkna. Uživatel má možnost sestavit si konfigurátor podle svých potřeb a výsledkem je i kódová informace o konkrétní konfiguraci daného modelu, kterou systém rovnou zaplánuje do výrobního procesu. Na to má klient navíc navázané nastavení výrobního plánu a spotřebu materiálu. Celý proces je zakončen objednávkou, kterou uživatel odesílá až po získání všech podstatných informací.


Jetsurf konfigurátor
Spolupráce s týmem PUXu byl bezproblémový, v případě prodloužení termínu na jednotlivé části projektu se snažili co nejdříve dodat úplné a funkční řešení. Vytvořili jsme aktualizovanou verzi webové prezentace a dodali našim obchodním partnerům platformu pro správu jejich objednávek a informací o prodaných a předaných produktech, možnost zápisu servisní knihy na jednotlivé prodané kusy našeho produktu a tvorbu RMA.
Daniel Roško
Vedoucí logistiky, skladu a nákupu
MSR Engines s. r. o. – JETSURF

Společně máme do budoucna ambiciózní plány

Jednoznačnou výzvou projektu se stal návrh řešení, které bude klient dlouhodobě rozvíjet a stále udržovat jeho uživatelskou logiku srozumitelnou pro všechny cílové skupiny - koncové zákazníky, prodejce i importéry. Dalším úkolem byla optimalizace webového řešení pro všechny trhy prostřednictvím automatické lokalizace podle IP adresy, kterou dále rozvíjíme. V rámci rozvoje jsou v plánu další jazykové mutace a možnost výběru z více měn při nákupu ale také platforma pro prodejce. Ta bude obsahovat systém pro objednávku dílu podle modelu prkna, párování prken koncovému zákazníkovi při expedici z továrny, odheslování řídící jednotky pomocí PINu, automatické hlídání stavu skladu s náhradními díly, rozvoj forecastové předpovědi do továrny a sledování výroby, certifikace prodejních a servisních míst a další moduly.

Kentico obstálo před klientovými nároky

Zástupce klienta s námi v minulosti spolupracoval na jiném projektu, ve kterém jsme společně s platformou Kentico vyhráli výběrové řízení. Díky předchozím zkušenostem nás tentokrát oslovil napřímo. Kentico splňuje klientovo kritérium dalšího rozvoje webu, při kterém neklade editorovi žádná omezení, obzvlášť když je řešení umístěno na vlastním serveru. Je to pro klienta moderní modulární systém, který zaručuje bezproblémový rozvoj webu v následujích letech. Další plusem je i to, že vývoj systému se odehrává v tuzemsku a navíc v Brně.


Webové řešení po spuštění brzy ocenili odborníci

Na wireframu jsme začali pracovat v srpnu 2018, grafika a vývoj brandové prezentace, konfigurátoru prken a e-shopu se řešili po zbytek roku. Od zahájení prací do spuštění celého řešení v lednu 2019 tak uplynulo 6 měsíců. Naše společné úsilí hned v dubnu 2019 ocenili odborníci, když web značky Jetsurf zařadili mezi tři finalisty kategorie Best Consumer Goods Site soutěže Kentico Site of the Year 2018. Tento úspěch nás s klientem potěšil a ještě více povzbudil do dlouhodobého rozvoje celého řešení.