Pleas

Novým e-shopem jsme splnili klientovu představu o jednodušším zpracování objednávky až po expedici
do 600 tisíc Kč
2018
pleas.cz

S českou značkou Pleas jsme začali spolupracovat na jaře 2018 a společně jsme navrhli a realizovali e-shop se spodním prádlem, pyžamy a funkčním oblečením. Firma s tradicí od roku 1873 vyrábí své produkty v Havlíčkově Brodě a za rok prodá 15 milionů kusů prádla. Naším úkolem bylo po grafické i funkční stránce řešení upravit na míru potřebám současných uživatelů a vyvinout to, co původní e-shop neumožňoval. 

Úspěšně jsme nastoupili do rozjetého vlaku

Hned v úvodu spolupráce jsme se vypořádali s výzvou v podobě převzetí realizace e-shopu v průběhu jeho projekční fáze. Původně jsme totiž pro Pleas měli dodávat pouze technické řešení. Jako hlavní cíle projektu vnímáme zjednodušení interního zpracování objednávek od přijetí, přes vyřízení a fakturaci, až po jejich expedici, a to vše pomocí integrace se systémy třetích stran. Dále pak spuštění slovenské mutace a prodej v korunách i eurech.
Začátkem roku 2018 jsme se rozhodli zlepšit a posílit náš web v oblasti e-commerce. Do té doby udržovaný systém byl již zastaralý. Na doporučení našich marketingových agentů jsme pro náš další vývoj zvolili platformu Kentico. Následně jsme poptali Gold partnery. Výsledná nabídka od firmy PUXdesign byla nejkomplexnější a nejvíce odpovídala našim potřebám. Proto jsme se rozhodli jít do spolupráce s firmou Puxdesign.
Ing. Petr Nobst
Ekonomický ředitel a člen představenstva
Pleas a.s.

Řešením barev produktů jsme zákazníkům zjednodušili výběr i nákup oblečení

K zajímavostem projektu z našeho pohledu patří práce s variantami produktů, které zobrazujeme přímo ve výpisu každé kategorie, a díky vlastní URL adrese se dá podle variant i filtrovat. Pro potřeby e-shopu také sdružujeme barvy, které klient v produktových datech používá a z desítek až nižších stovek odstínů u produktů zobrazujeme okolo dvaceti základních barev. Pro účely e-commerce jsme implementovali katalogové slevy, které klient využívá především při větších výprodejích. Díky nim může dát na část vybraného zboží slevu například 30% a na jiné produkty 50%.


Pleas

Jednou integrací jsme ušetřili dvě další

E-shop značky Pleas jsme integrovali se systémem Pohoda a službou Balíkobot, díky kterému může klient nabízet doručení prostřednictvím DPD, Zásilkovny nebo Uloženky. A to vše bez nutnosti integrace s každým z těchto přepravců. Na projektu tohoto rozsahu jsme pracovali od dubna do září 2018 a rozvíjíme ho dál.

E-shop jsme s klientem zveřejnili ve správnou chvíli

Spuštěním e-shopu v září se nám podařilo představit novou podobu internetového obchodu Pleas před Vánoci, nejdůležitější obchodní částí roku. Za pozitivní výsledek považujeme naplnění všech předem stanovených cílů a především pokračování ve spolupráci se značkou Pleas na tvorbě webové prezentace značky, B2B portálu a klonu e-shopu pro další značku.


Pleas
Našeho rozhodnutí nelitujeme. Než se našel společný „jazyk“, vykomunikovali nejasnosti nejen v zadání, ale i v představách, tak to chvilku trvalo. Komunikační procesy při vývoji a implementaci jsou jiné než za ostrého provozu, a tým u nás si musel zvyknout na změnu. Největším přínosem spolupráce je vzájemné pochopení našich potřeb jako zákazníka a možností firmy PUXdesign. Druhý největší přínos je, že nám rozmluvili naše požadavky, o kterých ze zkušeností věděli, že nejsou potřeba.
Ing. Petr Nobst
Ekonomický ředitel a člen představenstva
Pleas a.s.