Minirol

Minirol

Pravidelnou tvorbou textů na web i do relevantních médií pomáháme posilovat povědomí o značce MINIROL.

Belgická společnost BUILDING Shutter Systems se specializuje na výrobu venkovního stínění, sítí proti hmyzu a garážových vrat. Sídlo, výrobu i sklady pro obchodování na středoevropském trhu má klient ve Velké Bíteši. V roce 2014 jsme vytvořili webovou prezentaci pro značku hotových produktů MINIROL. Od té doby jako partneři dlouhodobě pracujeme na rozvoji webu, pro který tvoříme texty na blog a PR články. S marketingovým oddělením navrhujeme tiskoviny pro obchodníky.

Stav před a po

Výchozí stav

Klient postrádal partnera, který mu dokáže zajistit fullservis po stránce grafiky, obsahu, vývoje a další správy webu.

  • Nutnost řešit služby jako psaní textů, SEO nebo návrh tiskovin s dalšími dodavateli
  • Neresponzivní řešení
  • Minimální důraz na SEO


Naše řešení

Pomohli jsme klientovi vylepšit jeho prezentaci na internetu a konzultovali jsme s ním další kroky.  

  • Zajistili jsme analýzu klíčových slov a navrhli strukturu webu
  • Vytvořili jsme nový design stránek pro značku produktů
  • Spravujeme a dlouhodobě celé řešení podle potřeb vylepšujeme 
  • Píšeme pravidelně texty na webový blog a PR články na tematické servery
  • Vymýšlíme koncept tiskovin pro obchodní účely


do 450 tis.
engineering
Minirol

Vytvořili jsme web, který klient může sám ovládat

Klienta zaujaly naše předchozí práce a grafická stránka realizací. Po představení vizuálního konceptu jeho webu jsme ho přesvědčili, že se rozhodl správně. Podle schváleného designu jsme prezentaci postavili na systému Kentico, který klienta lákal díky snadné rozšiřitelnosti jazykových mutací a intuitivnímu redakčnímu systému, se kterým chtěl klient od začátku sám pracovat.

Nadčasově pojatý web stačí aktualizovat

V roce 2014 jsme spustili první firemní prezentaci MINIROL. Struktura webu i základ vizuálu fungují i po 6 letech provozu. Stránky obsahují vše, co B2C i B2B klienti výrobce venkovního stínění potřebují vědět – portfolio produktů, dokumenty ke stažení, blog s radami, poptávkové formuláře a mapu obchodních partnerů. V roce 2017 tak stačilo web lehce redesignovat a přidat sekci Pro architekty, kterou se klient zaměřil na třetí cílovou skupinu.


V roce 2020 jsme s klientem otevřeli téma zbrusu nového webu, do kterého chceme promítnou potřeby zákazníků, výrobce stínění i situaci na trhu. Od spuštění původního řešení je to za nás optimální doba na revizi firemní prezentace a jsme rádi, že si klient pro tuto práci znovu vybral nás.

Už 5 let píšeme podle redakčního plánu

Díky naší nabídce služeb pod jednou střechou začal klient velmi brzy využívat kapacity naší copywriterky, která pomáhá s tvorbou obsahu na webový blog. Vedle toho na měsíční bázi píšeme propagační články o produktech MINIROL, které se publikují na tematické weby o stavitelství, architektuře a interiéru. 

Nejnověji jsme rozšířili spolupráci i na tvorbu tiskovin. S klientem jsme navrhli vhodnou strukturu, klíčový vizuál i koncept obsahu tří brožur o firmě a produktovém portfoliu.


„Pro mě je ideální spolupráce na přípravě textů ta, o které vlastně ani nevím. Tedy taková, při které není třeba věnovat mnoho času kontrole textů a kontrole plnění publikačního plánu. PUXdesign tyto podmínky naplňuje v plné míře.

Ing. Mgr. Mirka Řezníčková
/ bývalá marketingová koordinátorka, Minirol

Chcete s námi spolupracovat?

Popište nám vaše potřeby do zprávy a my se vám do 1 dne ozveme.
Pokud radši voláte, kontaktujte rovnou Tomáše, který vám o naší práci řekne nejvíc.