Y Soft

Pro Y Soft už několik let dodáváme kompletní webové služby pro portál i web
do 1 mil. Kč
2016
portal.ysoft.com

Y Soft je původně studentský projekt z Brna, který se od založení v roce 2000 přeměnil ve společnost s 380 zaměstnanci a zastoupením na všech zásadních trzích. Firmy z celého světa využívají nabízené řešení pro správu tisku, digitalizaci dokumentů a 3D tisku. Lidé z Y Soft si nás na začátku našli jako specialisty na platformu Kentico, na které měli nasazenou webovou prezentaci. Od zahájení naší spolupráce v roce 2012 jsme se propracovali k tomu, že v oblasti webových řešení dodáváme společnosti Y Soft kompletní servis.

Tým z Y Soft od začátku přesně věděl, co chce...

Prvním společným projektem byl partnerský portál, klíčová platforma pro komunikaci a správu obchodování s firemními zákazníky. B2B zónu jsme postavili na platformě Kentico EMS a na základě požadavků členů realizačního týmu propojili s několika systémy třetích stran. Vedle integrace s firemním ERP, kterým byl ještě v roce 2013 Helios Green, jsme portál propojili například s aplikací Moodle, prostředím pro výuku po internetu, nebo Service Deskem, zákaznickou podporou společnosti Y Soft. Pro pohodlnou práci se všemi systémy jsme použili řešení Single Sign On (SSO), které po přihlášení do systému Kentico uživatelům umožňuje do ostatních systémů vstupovat bez další identifikace.
 
V určitou chvíli nám přestalo stačit pracovat v systému dodavatel – odběratel. Potřebovali jsme někoho, kdo s námi bude pracovat v jednom týmu. Při realizaci B2B portálu jsme si potvrdili, že nám jde o stejnou věc a že PUXdesign je s námi na jedné lodi.
Jenda Perla
Online Marketing Team Lead
Y Soft

...a my jsme mu to dodali včetně celé řady vylepšení

Vzhledem k početné mezinárodní síti partnerů společnosti Y Soft bylo hned na začátku v B2B zóně nezbytné vytvořit pokročilou správu uživatelů. Každý partner je díky tomu schopen přidat do systému vlastního obchodního partnera a podle potřeby mu nastavit uživatelská práva. Pro zajištění vzdělávání zaměstnanců Y Soft a pravidelné certifikace partnerů na odebíraná řešení jsme vytvořili e-learning, který uživatele včas upozorní na nové kurzy a tím i možnost získat či obnovit certifikát. Samostatnou částí portálu je i CSS (Customer Support Service), který mimo jiné slouží k reportování RMA (Return Merchandise Authorization) od partnerů.

Y Soft potřeboval zákazníkům prostřednictvím portálu nabídnout víc

V roce 2016 se klient po tříletém provozu portálu rozhodl pro redesign a modernizaci UI. Velkou změnou v té době byl navíc přechod společnosti na nové ERP, kterým se stal systém IFS a bylo ho zapotřebí propojit s portálem na systému Kentico. Partnerskou zónu jsme pro klienta rozšířili a tím podstatně vylepšili původní řešení. B2B zóna partnerům Y Soft nově umožňuje prostřednictvím nástroje HCL (Hardware Compatibility List) ověřit kompatibilitu konkrétního typu tiskárny se zařízením, které má ve firmě. Vzhledem k velkému množství modelů tiskáren aplikace nabízí rychlé filtrování a vyhledávání. Firemní zákazníci mají v rámci online nákupů k dispozici i konfigurátor propojený s košíkem, s jehož pomocí upraví nebo rozšíří nastavení využívaných produktů.


prototyp vs web
Naše očekávání od spolupráce byla od začátku vysoká, ale PUXdesignu v čele s Petrem Kameníkem dlouhodobě plní vše, co je pro rozvoj webu i portálu potřeba.
 
Jenda Perla
Online Marketing Team Lead
Y Soft

Přechod na agilní vývoj se oboustranně vyplácí

Na základě flexibilního přístupu lidí z Y Soft nyní naše spolupráce funguje na principu pravidelných iterací, během kterých zapracujeme domluvený seznam. Schopnosti a chuť se učit ze strany klienta nám umožňují předávat jeho lidem know-how, se kterým v rámci webu i portálu zvládnou mnohem více editorských úprav než na začátku. Díky dlouhodobě dobrým výsledkům věnujeme společně pozornost kvalitě řízení a rychlosti reakcí na jednotlivé požadavky. K tomu přispívají pravidelné týdenní reporty a dodávky práce jednou za dva týdny. Web i portál tak bez přestání rozvíjíme, což je primární klientův cíl.

Naše partnerství stojí na dobrých vztazích a týmové práci

Všechny tyto projekty se povedlo úspěšně zrealizovat díky sestavení týmu lidí z obou firem, kteří vždy pracovali na dosažení společného cíle – vytvořit web. Velmi si ceníme tohoto dlouhodobého partnerství, které už dávno přerostlo pracovní vztah. S lidmi z Y Soft si rozumíme a rádi se s nimi potkáváme i mimo kancelář, například na pivu.


ysoft portal
cta-2

Máte zájem o podobný projekt?