Jsme webaři tělem  i duší

Jsme webaři tělem i duší

Je nás už 50, jsme z Brna a weby tvoříme už 18 let. Pod jednou střechou máme všechny specialisty pro tvorbu webů a plnění dalších potřeb našich klientů. Každý z nás má své místo a projekty, které v rámci daného týmu dodává. 

Trojice, která stojí za naší strategií a vizí do budoucna

Tomáš Hložánek

Tomáš Hložánek

Tahoun

Má přesah do všeho, co v PUXu děláme a v každé situaci chce a je schopný přijít s vhodným řešením. Jako jednatel se na věci umí podívat očima klientů a posunout vzájemnou spolupráci dál.

Petr Kameník

Petr Kameník

Vizionář

Nezapře v sobě architekta a designéra, proto přichází s nápady, jak by naše projekty mohly vypadat a fungovat. Řídí klíčové projekty, ve kterých využívá faktické zkušenosti a organizační schopnosti.

Petr Dvořák

Petr Dvořák

IT guru

Ten správný člověk v pozadí, který tahá za nitky ve vývoji a navrhuje ta nejpokročilejší řešení pro naše klienty. Své zkušenosti předává ostatním kolegům, kteří ho do pozice gurua pasovali sami, což mluví za vše.

5 vývojářských týmů

Vlci, Beránci, Lišky, Medvědi a Lvi jsou připraveni k vašim službám. Na práci frontend a backend programátorů stojí naše weby tvořené na míru. Týmy jsou díky nim, architektovi, konzultantovi a testerovi plně kompetentní dodat celý projekt.

Specialisti na UX, webdesign a grafiku

Naše práce v oblasti designu je díky nim opravdu vidět. Každý kreativec u nás má svou specializaci. Dva se zaměřují na UX a  webdesign, jejich dva kolegové mají v ruce zase návrhy log, CI a tiskovin (DTP).

Obsahoví tvůrci

Na vizualizaci představ našich klientů s kreativci spolupracuje copywriterka, která jim dodává obsahové náboje. S dalším webovým obsahem nám pomáhá fotograf, tvůrce videí nebo animátor.

Tým helpdesk

O provoz a rozvoj dodaných řešení se staráme dlouhodobě. Máme vlastní tým lidí, kteří po telefonu či e-mailu vyřeší všechny vaše požadavky.

Jdeme vlastní cestou tvorby webů a designu

V roce 2004 jsme byli malé a potom ještě menší grafické studio. Rozhodnutí dělat weby, a dělat je pořádně, nám v roce 2010 změnilo život. Od té doby rosteme jako z vody a stihli jsme vytvořit už více než 500 webů, e-shopů a zákaznických portálů. Podívejte se i na další významné milníky na naší cestě.

2004 – 2008

Petr Kameník rozjíždí jako svoji onemanshow malé grafické studio, které primárně tvoří propagační materiály pro spřátelenou cestovku. Později už ve dvou tvoří první weby na vlastním redakčním systému. Celé období ukončuje dvouletá pauza způsobená účastí Petra Kameníka na tvorbě hodinového stroje známějšího jako brněnský orloj.

Místodům v Kamenné kolonii (bohémská brněnská čtvrť)
Počet lidí1 až 2
Výnosv řádu statisíců ročně
KlientiPUXtravel, TERM
2010 – 2012

Znovu se do toho opřeme už ve více lidech. Pro vývoj webů si nově vybíráme platformu Kentico CMS a zaměřujeme se na webové a e-commerce aplikace. V roce 2011 se stáváme Kentico Gold Partnerem a potkáváme se s prvními velkými klienty. S některými z nich to táhneme dodnes.

MístoJaselská 11
Počet lidí3 až 4 podle situace
Výnos5 milionů Kč (za 2012)
KlientiPUXtravel, TERM
2013 – 2017

Začínáme pracovat pro prvního zahraničního klienta z Nizozemska. Od té doby se nám podaří spolupracovat s klienty ze Švýcarska, Německa, Kanady, USA, Itálie, Rakouska nebo Slovenska. Poprvé nás také osloví Cleverlance, největší česká společnost zaměřená na vývoj v IT. Tím se rozjíždí etapa práce na robustním portálu pro 20 evropských poboček Konica Minolta.

MístoMasná 34
Počet lidí20 lidí a pes – všichni na full-time
Výnos23 milionů Kč (za 2017)
KlientiDHL Freight, Pneuboss, Heineken ČR, Konica Minolta, ZFP Group, Škoda auto
2018 – 2022

Rosteme ve všech směrech. Několikrát významně upravujeme interní procesy a tvoříme menší týmy uvnitř firmy pro lepší organizaci práce. Současně s tím procházíme agilní transformací a čím dál víc využíváme prvky SCRUM. Pracujeme na projektech převyšujících 1 000 vývojových hodin a jsme zváni do výběrových řízení u největších hráčů v oblasti energetiky nebo bankovnictví.

MístoKřenová 69
Počet lidí40 PUXáků na plný úvazek
Výnos52 milionů Kč (za 2021)
KlientiKomerční banka, Raiffeisen Leasing, Sencor, Agrotec, Bisaku, Carrolinum, Swardman, ZKL, Sigma, Shanti, Easy Software, Axiory
2023 – současnost

Pořád rosteme. Už je nás dohromady více než padesát. Díky tomu zvládáme tvořit i ty největší zákaznické portály, jaké si jen dovedete představit. A protože v takovém počtu nám bylo v kancelářích na Křenové už těsno, přestěhovali jsme se. Nikam daleko – prakticky jen za roh, na ulici Čechyňská. A máme i velké novinky v oblasti směřování. PUXdesign se stává součástí skupiny BIQ group.

MístoČechyňská 5
Počet lidí55+ lidí
Výnos
KlientiCarollinum, Idea StatiCa, Komerční banka, Comfor, DF Partner, Niveko, George Fischer Piping Systems, ZFP Group

Na tom, jak fungujeme navenek i uvnitř firmy, nám opravdu záleží

Máme nadšení a chuť do práce

Tvorba webů nás naplňuje a je to, doufáme, pořád znát. Vždy se těšíme na každý projekt nebo jeho rozvoj bez ohledu na rozsah. Jednoduše rádi pracujeme.


Jdeme po smyslu řešení

Podle cílů projektu navrhneme minimální funkční řešení s vizí dalšího rozvoje. Megalomanské projekty bez strategie nejsou náš šálek.


K problémům se stavíme čelem

Vždy aktivně komunikujeme a hledáme cesty, jak dosáhnout oboustranné spokojenosti. A vyplácí se to.


Jsme zodpovědní

Za 18 let v businessu jsme neměli žádný průšvih (ťuk, ťuk na dřevo). Ať jde o práci pro klienty, finanční úřad nebo opatření proti COVID-19. Jdeme vždy příkladem.


Říkáme to na rovinu

Když je to na místě, upozorníme hned na začátku, že je dodané zadání ve slepé uličce a vytvoříme nové. Klienti si toho cení.


Zajímáme se o výsledek

Po spuštění nekončíme, ale začínáme druhé kolo. Využíváme zpětnou vazbu od klienta, obchodní čísla i data o chování uživatelů.


Dbáme na dobré vztahy

Jedině tak se nám daří dlouhodobě fungovat a rozvíjet vzájemnou spolupráci. Ve firmě i se zákazníky.

Chcete do toho jít s námi?

Pojďte se potkat a řekněte nám víc.