Easy Software

Easy Software

Je samozřejmostí, že se softwarová společnost prezentuje rychlým webem. Co takhle čtyřnásobně rychlejším než dřív?

Česká firma Easy Software, s.r.o., vyvíjí ze svého ústředí v Praze celosvětově úspěšný software pro řízení projektů. Aby mohli svůj business dále rozvíjet, potřebovali k tomu rovnou tři prezentační weby, které jim v tom pomáhají.

Stav před a po

Výchozí stav

 • Pomalé načítání webu a problém s dostupností na jiných kontinentech
 • Nevyhovující redakční systém
 • Potřeba jednoduché správy webu a možnost editace v mnoha jazykových mutacích
 • Chybějící technické SEO

Naše řešení

 • Čtyřnásobně jsme zrychlili prezentační web easysoftware.cz
 • Převedli jsme původní nevyhovující redakční systém na nové CMS Orchard Core
 • Přenesli jsme tisíce původních stránek ve všech jazycích na tři nové weby 
 • https://www.easyredmine.com/ 
 • https://www.easysoftware.com/ 
 • https://www.easyproject.com/
 • Vytvořili jsme pro klienta jednoduchý postup při tvorbě dalších jazykových mutací webu.
 • Zakomponovali jsme vhodné technické SEO, aby se Easy Software zobrazoval na předních místech ve vyhledávačích

1,5 mil. korun
it
Easy Software

Čtyřnásobně rychlejší web

Několik domén, deset jazykových mutací a zákazníci z celého světa – to jsou tři hlavní důvody, proč nás v roce 2020 oslovil Easy Software s poptávkou spolehlivého a především rychlého prezentačního webu. Tehdy využíval redakční systém Joomla, který však už příliš nezvládal načítání na jiných kontinentech. A jelikož 8 z 10 zákazníků pochází ze zahraničí, mít svižný web, který bude dostupný kdekoliv po světě, je zkrátka stěžejní.

Hlavní problémy byly:

- Vykreslování na straně serveru

- Pomalé reakce

- Přenačtení probíhalo vždy pro celou stránku

- Vysoká spotřeba zdrojů serveru

Z nuly na sto za vteřinu

Navrhnout řešení nového prezentačního webu pro nás v PUXdesign nebylo nijak složité, ale předcházela mu pečlivá analýza možností. Klient trval na open source řešení, čímž se nám přímo nabízelo zvolit cestu CMS Orchard Core s napojením na Gatsby.js (to je open source framework založený na Reactu, který se stará o generování statických stránek). 


Prostřednictvím CDN Amazon CloudFront jsme zařídili, aby se data nemusela při každé návštěvě stahovat přímo ze serveru. Jako návštěvníkovi vám tak díky této kombinaci funkcionalit zajistíme, že se na nový web dostanete klidně z druhé strany zeměkoule a ještě ke všemu se načte opravdu, ale opravdu velmi rychle – ze skoro čtyř vteřin se web Easy Software nově načte už za jednu sekundu!


Jakub Ryba

„Dodané řešení splnilo naše požadavky na rychlost. Prodáváme do 80+ zemí světa a načítání webu okolo vteřiny na druhé straně zeměkoule byla nutnost. Uživatelé mají stále vyšší očekávání a pomalý web nebudil důvěryhodnost. Nyní je již vše, jak má být – alespoň co se týče rychlosti.”

Jakub Ryba
/ Head of Marketing

Migrace obsahu, co ušetří desítky tisíc

Kromě rychlosti si v Easy Software potrpí i na jazykové mutace. V základu weby disponují deseti různými verzemi – to aby mohl poptat služby člověk ze všech koutů světa. Právě proto od nás klient požadoval, abychom bezpečně přenesli veškerý původní obsah na všechny tři prezentační weby, a to včetně metadat a původních url adres. A nebylo toho málo – jen web Easy Redmine měl rozsah tři tisíce stránek, Easy Project pak o něco více – čtyři a půl tisíce stránek.


Teď si nejspíš řeknete, že migrace takového množství obsahu musela zabrat stovky hodin času. I na toto naši vývojáři mysleli. Napsali si importér, který veškerá data automaticky převedl ze starého CMS na nové. Manuálně se pak věnovali už jen specifickým záležitostem. Tím si ušetřili čas, aby mohli pracovat na dalších částech projektu, ale především – klientovi tímto krokem uspořili desetitisíce korun.


Jakub Ryba

„Při vývoji jsme narazili na řadu překážek. To, že máme vysoký počet jazykových mutací, často dokázalo problémy ještě zesložitit. PUXdesign byl ale nápomocen a vždy jsme našli společné řešení. My, jako IT firma vyrábějící software na řízení projektů, jsme byli součástí realizačního týmu – a tedy i rozhodně náročným klientem – a společně jsme s PUXem vše vyřešili.”

Jakub Ryba
/ Head of Marketing

CMS, které ustojí mnoho jazykových mutací

S open source CMS si umíme vyhrát, tudíž ho dovedeme zcela přizpůsobit představám klienta. Kromě migrace původního obsahu jsme zde navrhli i způsob, jak na webu jednoduše editovat obsah nový a zároveň umožnili správcům jednotlivých mutací upravovat texty v jejich jazyce. 


Jakmile si tedy sám klient vytvoří novou landing page pro konkrétní mutaci, automaticky se mu zkopíruje veškerý obsah i layout anglické verze. Editor obsahu, kterým je obchodní partner Easy Software v jiné zemi, získá vlastní přístup do CMS, aby mohl tuto landing page upravovat podle potřeby: měnit text, přidávat obrázky, videa, metadata či přidávat další moduly na stránku. Do jiných mutací či stránek však tento člověk/editor obsahu z jiné země už přístup nemá, tudíž se vyhneme riziku, že by provedl nežádoucí úpravy jinde na webu.

I samotné spuštění probíhalo nevšedně

Unikum webů společnosti Easy software v množství jazykových mutací bylo předzvěstí, že ani samotné spuštění neproběhne běžným stylem. Právě kvůli velikosti celého projektu jsme jej spouštěli postupně. Aby se vše podařilo, bylo nutné vše podrobně a pečlivě komunikovat s klientem. Nejprve tedy získala novou podobu anglická a korejská verze a zbytek mutací zůstal na původních adresách. Někteří návštěvníci tedy viděli web ještě ve staré verzi, jiní už v upraveném kabátu.

Do všeho jsme klienta plně zasvětili

Editaci obsahu si klient od předání díla obstarává sám. Při finalizaci projektu jsme pro Easy Software zorganizovali krátké školení, kde jsme každému účastníkovi vše vysvětlili a ukázali. Do procesu péče o web tak zaměstnanci naskočili hladce. A i když zrovna s něčím tápali, naše oddělení zákaznické podpory tu bylo připraveno jim v případě potřeby poradit.


Chcete s námi spolupracovat?

Popište nám vaše potřeby do zprávy a my se vám do 1 dne ozveme.
Pokud radši voláte, kontaktujte rovnou Jirku, který vám o naší práci řekne nejvíc.
Jiří JuhaňákJiří Juhaňák / KONZULTANT