PBS

PBS

Sjednocením vizuálu jsme pomohli 4 firmám zdůraznit společnou historii.

První brněnská strojírna představuje ve svém oboru tradiční značku s obdivuhodnou historií a přesahem do odvětví od letectví, přes energetiku až po zdravotnictví. Společnost má členitou strukturu, kterou zastřešuje PBS Group se sídlem v Praze. Skupina se skládá z klíčové firmy PBS Velká Bíteš s výrobou zaměřenou na turbínové vysokootáčkové stroje, První brněnské strojírny a PBS ENERGO se sídly v Brně dodávajícími energetická zařízení a celky. Díky blízkosti jednotlivých podniků je PBS významným regionálním zaměstnavatelem.

Stav před a po

Výchozí stav

Klientovi přestalo vyhovovat zajišťovat služby od různých dodavatelů webů a tiskovin.

  • Nepřehledná struktura a neaktuální obsah skupiny webů
  • Každá prezentace s jiným stylem webdesignu, který nenapovídal, že jde o jednu firmu
  • Neresponzivní řešení
  • Chybějící redakční systém
  • Nejednotný styl tiskovin

Naše řešení

Zaujali jsme roli partnera, který modernizuje firemní image a dokáže zajistit potřebné služby pod jednou střechou.

  • Sjednocení designu pro všechny firmy ve skupině
  • Návrh nových vizuálních prvků pro weby i tiskoviny
  • Technické řešení, zákaznická podpora a rozvoj řešení
  • Návrh, tisk a dodání prezentačních materiálů
do 1 mil.
industry
PBS

Dlouhodobou spolupráci odstartovala mikrostránka

Poprvé jsme se s PBS pracovně setkali, když si chtěli vyzkoušet náš styl práce na jednostránkové prezentaci modelářského motoru. Kvalitní a spolehlivý výsledek na malém řešení bylo přesně to, co rozhodlo, aby nám klient svěřil redesign čtyř firemních webů pro PBS Velká Bíteš, PBS Energo, PBS Brno a PBS Group.

Klientova očekávání nabídla proměnu ve všech směrech

Bylo jasné, že začneme pracovat úplně od základů. Zástupci PBS chtěli weby graficky sjednotit, strukturu postavit na potřebách uživatele a jeho chování na webu. Responzivní design měl zaručit zobrazování jednotlivých prezentací na mobilních zařízeních. Dalším požadavkem bylo zachování množství jazykových mutací a možnost jejich dalšího rozšiřování. Vedle toho chtěl klient zlepšit výsledky webů ve vyhledávačích.

„Jako technologický leader v několika oblastech působení strojírenské skupiny PBS jsme hledali spolehlivého dodavatele, který bude schopen navrhnout a ve velmi krátkém čase i realizovat projekty vzájemně propojených webů a microsite. Ty jsou zaměřeny na komunikaci s technologicky mimořádně vyspělými současnými i potenciálními klienty v oblastech letectví, energetiky a přesného obrábění. Naše očekávání směřovalo i k jednoduché správě prostřednictvím robustního a přitom modulárního CMS.“

Jan Grznár
/ bývalý vedoucí marketingové oddělení První brněnská strojírna Velká Bíteš, a. s.

Čistý modrobílý design funguje napříč weby

Pro grafický návrh, který nakonec sjednotil prezentace skupiny firem, byl nepostradatelným materiálem schválený drátěný model. Naším cílem bylo vytvořit soudobý vizuál s důrazem na strojírensky chladný a přesný design. Vycházeli jsme přitom pouze z korporátních barev a logotypů všech firem. Zdařilé fotky produktů, se kterými jsme dále pracovali i při návrzích obsahové grafiky, celkovému výsledku velmi pomohly.

Dodáváme tiskoviny a korporátní identitu 

Díky dobrým výsledkům a klientově spokojenosti přerostla naše spolupráce do dalších oblastí. Pokračovali jsme návrhy vizitek, kalendářů, PF, katalogových listů, veletržních tiskovin, výroční zprávy a nakonec i firemního čtvrtletníku. U všech těchto zakázek jsme zajistili grafické návrhy, předtiskovou přípravu i samotný tisk u našich partnerů, kteří dodávají tiskoviny ve vysoké kvalitě a rozumných termínech.

Všechna řešení postupně aktualizujeme

Po třech letech provozu rodiny webů jsme s klientem začali pracovat na druhém kole redesignu firemní prezentace, v rámci kterého jsme čtyři weby úspěšně sloučili do jednoho. Po hlavním firemním webu jsme začali pracovat na redesignu prezentace značky pro americký trh PBS Aerospace, původním řešení z naší dílny. K posledním realizacím patří web pro pobočku PBS India


Cílem klienta je působit jako moderní, hi-tech společnost a prezentovat své aktivity přes oblasti, ve kterých působí, ne přes jednotlivé produkty. A to se nám společně daří.


„Díky realizaci všech projektů na jednotné platformě Kentico, jsme dosáhli i významných úspor nejen v nákupu všech řešení, ale i v samotné správě webů. Hlavním přínosem bylo sjednocení všech webových prezentací s moderním, intuitivním rozhraním. V průběhu několika měsíců došlo k významnému navýšení návštěvností a především konverzí. Získali jsme více relevantních poptávek po našich výrobcích a službách. To hodnotíme jako klíčový parametr spolupráce s PUXdesign.

Jan Grznár
/ bývalý vedoucí marketingové oddělení První brněnská strojírna Velká Bíteš, a. s.

Chcete s námi spolupracovat?

Popište nám vaše potřeby do zprávy a my se vám do 1 dne ozveme.
Pokud radši voláte, kontaktujte rovnou Jirku, který vám o naší práci řekne nejvíc.
Jiří JuhaňákJiří Juhaňák / KONZULTANT