Nový prezentační web Raiffeisen-Leasing

Nový prezentační web Raiffeisen-Leasing

Za účelem dalšího rozvoje podnikání potřebovali v Raiffeisen - Leasing zbrusu nový prezentační web rl.cz, který zahrnuje dvě klíčové funkce: moderní formuláře a sekci s nabídkou vozů a strojů po ukončení leasingu.

Nový prezentační web Raiffeisen-Leasing
Kontaktujte nás

Web v novém kabátě

Potřeba inovace a přizpůsobení se novým trendům byly klíčové důvody, proč s námi návazali v Raiffeisen - Leasing v roce 2021 spolupráci. Hlavní prioritou byl maximální komfort pro stávající i nové klienty.

Stav před a po

Výchozí stav

  • Hlavním požadavkem byly hned dvě funkce: nové intuitivní formuláře a sekce s nabídkou vozů a strojů po ukončení leasingu.
  • Chyběla interaktivní mapa se servisní sítí.
  • Formuláře na starém webu nebyly dostatečně intuitivní a informací tam bylo někdy až příliš.

Naše řešení

  • První a stěžejní dovedností nového webu jsou návodné formuláře, například formulář pro nahlášení pojistné události. Návštěvník webu tak snadno v několika krocích dokáže informovat leasingovou společnost, že se mu stala dopravní nehoda.
  • Další důležitou částí webu je nabídka vozů a strojů k prodeji. Auta, dopravní techniku i různé stroje – tohle všechno si na webu rl.cz lze prohlédnout a poptat ke koupi.
  • Klient velmi dbal na podrobně zpracovanou roadmapu celého projektu, přesné termíny a správný obsah do poslední tečky. Zároveň se aktivně zapojil: prostřednictvím hloubkového testování, které probíhalo uvnitř společnosti.
  • S klientem jsme se po spuštění webu dohodli na dlouhodobé spolupráci. Každý měsíc provádíme menší úpravy a plníme další požadavky ze strany klienta na vylepšení stránek.
  •  Průběžně stále pracujeme na vylepšování formulářů.
finance
Nový prezentační web Raiffeisen-Leasing

Od roku 1994 společnost Raiffeisen - Leasing, s.r.o., pomáhá svým klientům v Česku získat finance na pořízení strojů, zařízení, technologií, dopravních prostředků a nemovitostí. Nabízejí také komplexní pojištění a odborné poradenství v oblasti dotací.
Kromě svěžího a moderního designu a snadné orientace, byly na novém webu nepostradatelným prvkem formuláře. Nová podoba webu kombinuje moderní vzhled s jednoduchým přístupem k informacím. Díky přepracovaným formulářům je nyní komunikace s klienty a správa leasingových služeb hračka.

Moderní design pro rychlý přehled a snadný kontakt

Raiffeisen - Leasingu na klientech opravdu záleží, proto se rozhodli pro ně vytvořit spolu s námi nový web. Společným cílem bylo postavit moderní a uživatelsky příjemné webové stránky, což se nám podařilo.


Díky novému designu mají zájemci o financování na očích všechny klíčové informace a možnosti, jež mohou využít. Navíc mohou bez problémů oslovit experty specializované na financování daného produktu.

„Věděli jsme, že náš web potřebuje inovovat a přizpůsobit se novým trendům – jednoduše a věcně informovat o našich produktech a zároveň stávajícím klientům usnadnit komunikaci s námi.”

Jana Blažková
/ Marketing Manager, Raiffeisen Leasing s.r.o.

Intuitivní formuláře

Ať už potřebujete nahlásit pojistnou událost nebo zažádat o změny ve smlouvě, určitě narazíte na jeden z našich formulářů.  Těch najdete na webu rl.cz opravdu mnoho. Hledali jsme co nejefektivnější způsob, jakým se k jejich vývoji postavit. Podařilo se nám vymyslet elegantní řešení, díky kterému jsme nemuseli vytvářet formuláře jednotlivě.


Naši šikovní programátoři vyvinuli komplexní systém, který je schopen generovat formuláře dle konkrétně zadaných požadavků.

Systém upozorní na nevyplněnou položku

Samozřejmostí byla i snaha o co nejvyšší kvalitu a přesnost, proto jsme vylepšili validace. Náš systém je nyní schopný precizně rozeznat, které položky nejsou vyplněné či nesplňují požadovaný formát, a uživatele na to viditelně upozorní.

V PUXdesign si nesmírně vážíme pečlivě připravených vstupů od Raiffeisen - Leasing, což nám dodalo jasnou představu o tom, jak budou celé stránky vypadat i fungovat.

Test bezpečnosti na první dobrou

Než jsme nový web spustili, čekal nás ještě jeden důležitý krok – otestovat bezpečnost webových stránek. To se dělá takzvaným penetračním testem. Je to vlastně takový „přátelský hacker”, který na web bezpečně zaútočil a otestoval, zda jsou data z webu důkladně chráněná.


Po penetračním testování nám byla sdělena skvělá zpráva.  Web rl.cz prošel testem na první pokus s výborným výsledkem a pro klienty Raiffeisen - Leasing je tak zcela bezpečný.

Správa webu dostává díky Matrixu nový rozměr

Propojení nové webové platformy rl.cz a interního systému Matrix má za cíl optimalizovat správu dat na webu.

A co to vlastně Matrix je?

Matrix je interní systém ve kterém probíhá uzavírání smluv, jejich schvalování i správa. Současně je to CRM systém jehož součástí je i databáze financovaných předmětů. Chceme, aby některá data z Matrixu byla automaticky přenášena na web. Oproti klasickému modelu importů, při kterých se my musíme dotazovat databáze druhé strany, Matrix od nás vyžadoval implementaci endpointů, na které se dotazuje on. Takový přístup je pro nás lepší, protože to zefektivňuje přenášení drobnějších úprav.


 K tomuto propojení využíváme technologii zvanou RESTful API. Pro ty, kteří nejsou obeznámeni s technickými termíny, RESTful API je způsob, jakým webové stránky „mluví" se servery a vyměňují si s nimi data. Konkrétně nám umožňuje přenášet data z Matrixu na web a naopak.


Data jsou pak přenášena ve formě JSON, což je specifický formát textu používaný pro výměnu informací mezi webovými aplikacemi. Můžete si to představit jako soubor, kde jsou veškeré informace uspořádány velmi přehledným způsobem.

Servisní síť

Hledáte ideální servisní středisko pro auto ve vašem okolí? Pokud patříte mezi klienty operativního leasingu se službami společnosti Raiffeisen - Leasing, dále hledat nemusíte. Na webu rl.cz jsme totiž vyvinuli interaktivní mapu, která vám vyhledávání usnadní.


Tato mapa ukáže veškeré servisní partnery i pneuservisy poblíž. Pokud máte představu o konkrétní značce, vytvořili jsme filtr, který umožňuje najít přesně to, co hledáte, během několika sekund. Ke každému servisu naleznete kompletní kontaktní informace – od jména až po telefonní číslo. Ať už potřebujete rychlé vyhledávání podle města nebo názvu servisu, se servisní sítí je vyhledávání hračka.

Lukáš Šorf

 „Při realizaci projektu Raiffeisen - Leasing byla spolupráce s klientem svižná, bezproblémová, komunikace rychlá a vývoj projektu byl tak plynulý od začátku až do spuštění do ostrého provozu na doménu www.rl.cz."

Lukáš Šorf

Chcete s námi spolupracovat?

Popište nám vaše potřeby do zprávy a my se vám do 1 dne ozveme.
Pokud radši voláte, kontaktujte rovnou Jirku, který vám o naší práci řekne nejvíc.
Jiří JuhaňákJiří Juhaňák / KONZULTANT