ZFP Gold

ZFP Gold

Rozšířili jsme klientovy možnosti obchodování na internetu a zautomatizovali související procesy.

Společnost ZFP Group se zaměřuje na finanční vzdělávání, poskytování finančních produktů, prodej zlata, realit a energií. Cílem projektu pro člena skupiny ZFP Gold byla změna platformy a rozšíření možností nákupu a administrativy spojené s prodejem investičního zlata. Vytvořením platformy pro jeho prodej jsme navázali na dlouhodobou spolupráci s klientem, ze které později vzešla i platforma pro obchodníky známá jako ZFP Extranet.

Stav před a po

Výchozí stav

Klient byl v situaci, kdy technické nedostatky stávajícího webového řešení omezovaly jeho další byznys.

  • Web na jiné platformě než ostatní řešení
  • Nákladné úpravy webu na původním řešení
  • Omezené možnosti editace a dalšího rozvoje
  • Pevný termín spuštění slovenské mutace kvůli oficiálnímu začátku obchodování

Naše řešení

Nabídli jsme klientovi zbrusu nové řešení na systému Kentico za náklady srovnatelné s rozvojem původního webu.

  • Analyzovali jsme původní řešení pro zachování všech funkcionalit
  • Navrhli jsme vizuál v návaznosti na předchozí naše dodaná řešení
  • Integrovali jsme platformu se zdroji dat kurzů měn a ceny zlata
  • Vytvořili jsme dynamicky se načítající grafy vývoje cen zlata
  • Dostali jsme celý klientův back office do Kentica


1,75 mil. Kč
finance
ZFP Gold

Rozhodnutí pro novou platformu se klientovi mnohokrát vyplatilo

Přechod na Kentico a vývoj zcela nového řešení znamenal srovnatelné náklady, které požadoval původní dodavatel za zásahy do předchozí platformy. Proto se klient rozhodl pro změnu a sjednocení webů na jednu platformu. V systému Kentico našel oporu pro řadu prezentačních webů, e-shopů i portálů po stránce dalšího rozvoje i širokých možností editace.

Vizuál webu jsme provázali s již realizovanými projekty

Společným úkolem byla vizuální modernizace webu, která navazuje na styl navržený pro předchozí řešení ZFP Akademie a ZFP Energy. Z technického hlediska šlo konkrétně o customizaci košíku a automatizaci procesů na úrovni back office, tedy rychlejší a efektivnější evidenci skladu, expedice, faktur, provizí a přeplatků.


Hlavní výzvy jsme viděli v realizaci výpočtů (kurzů, cen, provizí, přeplatků) a dodržení stanoveného harmonogramu z důvodu zahájení prodeje zlata na slovenském trhu. Před spuštěním měl e-shop navíc fungovat jako pilot pro vybrané uživatele, čemuž jsme přizpůsobili celý časový plán.

„Společnost ZFP Gold, a.s. se rozhodla v roce 2017 pro vývoj nového e-shopu a investičního informačního systému pro Zlatý Finanční Program. Vzhledem k požadavkům na správu obsahu, stabilitu a především rychlost vývoje a cenu změny bylo vybráno prostředí systému Kentico. To byl ale teprve začátek. Po jednáních s řadou potenciálních dodavatelů jsme nakonec vybrali digitální agenturu PUXdesign.“

Ivo Míček
/ IT ředitel, ZFP Group

Vytvořili jsme pokročilý e-shop se zlatem a dárkovými předměty

Pro klienta jsme na systému Kentico vyrobili do velké míry customizovaný e-shop, který jsme integrovali se službami umožňujícími prodej zlata. Data o ceně zlata získáváme od rakouské společnosti Schoeller Münzhandel, graf vývoje ceny zlata v korunách i eurech stahujeme z Quandl, a kurzy měn získáváme z Raiffeisenbank.


Vzhledem k tomu, že se cena zlata mění během každého dne, museli jsme u jednorázových nákupů vyřešit vracení přeplatků. U spoření jsme zase zautomatizovali fixování hodnoty zlata při přijetí platby. Customizace e-shopu spočívá především v možnosti prodávat natolik odlišné produkty jako zlato a dárkové předměty, a to z pohledu ceny, DPH a výpočtu provize obchodníků.

Úspěšně spuštěným projektem jsme potvrdili skvěle rozjetou spolupráci

Prostřednictvím automatizace zajišťujeme 20 druhů objednávkových e-mailů, které posíláme zvlášť při jednorázovém nákupu a při spoření. Očekávaný zato výrazný posun klient zaznamenal v zefektivnění a zrychlení interních procesů týkajících se samotného prodeje, výpočtu provizí, ale i evidence skladu, expedice a faktur. Ta pravá spolupráce na rozvoji projektu spuštěním e-shopu teprve začala. S klientem navíc vedle toho pracujeme na dalších projektech a pokračujeme tak v plánované oboustranné spolupráci.

„V případě agentury PUXdesign nás přesvědčily původní reference a přístup jejich specialistů podpořený agilními metodami řízení projektu. Během vývoje se navíc projevily i další schopnosti dodavatele - umění naslouchat a přijít s návrhy nad rámec našich ne vždy jasných požadavků či obecných zadání. Výsledné řešení bylo dodáno s dvouměsíčním předstihem - rezervy se nakonec nemusely využít, a i proto jsme si dokázali představit další zadání v nových projektech.

Ivo Míček
/ IT ředitel, ZFP Group

Chcete s námi spolupracovat?

Popište nám vaše potřeby do zprávy a my se vám do 1 dne ozveme.
Pokud radši voláte, kontaktujte rovnou Jirku, který vám o naší práci řekne nejvíc.
Jiří JuhaňákJiří Juhaňák / KONZULTANT