Klimatex

Klimatex

České funkční oblečení Klimatex možná znáte. Ale nejspíš už nevíte, že v roce 2013 hledali spolehlivého dodavatele webu a našli ho právě v PUXdesign. A společně to táhneme už téměř deset let! 

Prodejny funkčního oblečení Klimatex najdete v Brně, Praze, Ostravě i v síti obchodů Sportisimo – zkrátka po celé České republice. E-shop však rozesílá dokonce i na Slovensko. A aby byli zákazníci nanejvýš spokojeni, musí e-shop dlouhodobě spolehlivě fungovat.

Stav před a po

Výchozí stav

  • Klient hledal spolehlivého dodavatele, který se stane dlouhodobým partnerem
  • Složitější správa obsahu v původním CMS
  • Komplikovaná práce s produkty a nepřehledné kategorie
  • Zastaralý vzhled 

Naše řešení

  • Nabídli jsme uživatelsky příjemnější CMS Kentico, se kterým je klient spokojený. Nyní pracuje s verzí Kentico 8.2.
  • Vytvořili jsme novou kategorizaci produktů, se kterou se pracuje přehledně a i zákazníkovi se snadněji hledá konkrétní položka.
  • E-shopu jsme dvakrát upravili vzhled, aby stále působil moderně.
  • Úspěch přineslo spuštění slovenské mutace e-shopu.
  • Na přání klienta e-shop stále vylepšujeme pod servisní smlouvou.
od 500 tis. korun
auto
Klimatex

Společně od roku 2013 

Úplné začátky spolupráce PUXdesign se společností Klimatex se datují do roku 2013. E-shop Klimatex tou dobou fungoval už zhruba čtyři roky a klient byl s jeho vedením u jiného dodavatele nespokojen. Začal se proto poohlížet po někom, kdo by se prezentoval spolehlivostí, dovedl plnit práci včas a uměl dostát svým slibům. Volba mu padla na PUXdesign. V roce, kdy začínajícími trendy ve webdesignu byla responzivita a nekonečné scrollování na jedné stránce, uzavřeli jsme spolupráci na vylepšení stávajícího, už nedostačujícího, řešení. 


Jednou z prvních větších změn, kterou jsme tehdy přinesli, byla změna redakčního systému. Doporučili jsme – dnes už léty ověřené – Kentico, tehdy Kentico verze 7. Pro potřeby klienta a e-shopu bylo a pořád stále je zcela dostačující. Klimatex si zároveň od prvního seznámení pochvaluje jednoduchost ovládání tohoto CMS. Posuňme se však blíže do přítomnosti, kde můžete zhodnotit funkcionality a řešení e-shopu i vy sami.

Zastaralé technické řešení bylo potřeba v roce 2019 předělat

Pokud máte e-shop, tak určitě sami moc dobře víte, že s postupným růstem online podnikání je obvykle otázkou času, kdy narazíte na limity řešení. Ten přišel u Klimatexu v roce 2019, kdy už technologicky nevyhovoval potřebám a bylo nutné ho co nejdříve upravit. 


A tak se také stalo:

- e-shop jako celek funguje rychleji,

- je také mnohem jednodušší udělat v něm úpravy pro marketingové aktivity firmy,

- vývojáři na backendu mají nyní mnohem širší přehled o tom, co se v e-shopu děje,

- zároveň dokáží rychle odhalit případný bug (chybu).


Redesign přinesl přehledný katalog produktů…

 Jedním z klientových výslovných přání při tomto remaku e-shopu bylo kompletně předělat katalog produktů. Konečně se tak dostalo na zpřehlednění každé jedné kategorie: čepic, triček, kalhot a dalšího oblečení. Doposud je měl klient na interním systému zpracované pouhou formou čísel položek, což bylo pro správu e-shopu extrémně nepřehledné, najít konkrétní produkt trvalo dlouho a ostatní práce stála. Navíc například přesunout produkt do jiné kategorie nebo vytvořit novou položku nebylo vůbec jednoduché. Po našem zásahu se každá položka v katalogu vyznačuje přesným jménem a popiskem včetně fotografie, takže klient už nemusí trávit zbytečný čas hledáním – vše vidí přehledně.

…který nejlépe odpovídá požadavkům vyhledávačů

Dalším a stěžejním důvodem, proč jsme upravovali katalog produktů Klimatex, byla nová struktura URL adres k produktům. Co si pod tím můžete představit? Navrhli jsme URL cestu, která je optimální nejen pro lidské oko, ale i pro vyhledávače. Člověk i robot tak díky nové cestě přesně ví, co najde na stránce. 


Původní čistě stromová struktura, dle které byl produkt dostupný pouze jedinou cestou. Tento typ url vyhledávače upozaďují

https://www.klimatex.eu/cz/katalog?pohlavi=deti&typ=cepice&aktivita=bike&barva-zluta


Nyní lze produkty najít pod všemi adresami, do kterých spadá. Například čepice pod zbožím pro děti, ženy, muže, na běh, cyklistiku i outdoor.  


Veškerou komunikaci jsme po odsouhlasení klientem následně vyřizovali se spolupracující agenturou sami. Jedna z věcí, co Klimatex oceňoval, byla schopnost spolupracovat hladce s dalšími odborníky – klienta jsme nezatahovali do technických domluv dvou agentur, ale zároveň jsme ho průběžně informovali o aktuálním stavu, aby měl o všem přehled. 


Tržby na nové změny reagují

Přepracování e-shopu a zaměření se na online marketing – tyto změny klientovi viditelně přinesly ovoce. Následující dva roky totiž tržby e-shopu zaznamenaly jasný nárůst konverzí, a to až dvojnásobný. Zákazníci se konečně mnohem lépe orientují v nabídce produktů a také si jich konečně mnohem více najde cestu z Googlu – většina návštěv totiž pochází právě z tohoto vyhledávače.

Přešli jsme na servisní smlouvu

A jak vypadá naše spolupráce nyní? Neustále na e-shop přinášíme další a další inovace. Rok 2022 přinesl rozšíření nabídky dopravců nebo třeba implementaci povinné cookies lišty. A aby nám šla práce efektivně od ruky, s Klimatexem pracujeme na tzv. SLA smlouvě – tedy smlouvě o pravidelném dodávání služeb. Každý měsíc tak díky postupnému vývoji dodáváme drobná vylepšení. Naše projektová manažerka si navíc pravidelně volá s klientem, aby si společně řekli, na čem zrovna pracujeme, co je dokončeno a co by bylo vhodné do budoucna připravit. Práce na e-shopu se tak plánuje plynule a klient přesně ví, co se právě chystá.


Chcete s námi spolupracovat?

Popište nám vaše potřeby do zprávy a my se vám do 1 dne ozveme.
Pokud radši voláte, kontaktujte rovnou Jirku, který vám o naší práci řekne nejvíc.
Jiří JuhaňákJiří Juhaňák / KONZULTANT