Data Center Portal

Data Center Portal

Klient GF Piping System (GFPS) postrádal svůj vlastní portál, kde by svým klientům mohl zprostředkovávat důležité informace i dokumenty.

Když jsme říkali, že pracujeme pro klienty od Curychu po Bratislavu, mysleli jsme to vážně. Velkou výzvu si pro nás připravila švýcarská společnost GF Piping Systems zaměřující se na spolehlivý transport vody, plynu a chemikálií. V extrémně krátkém čase potřebovala vytvořit komplexní portál pro prezentaci firmy na veletrhu. A my jsme si řekli, že na to půjdeme od lesa.

Stav před a po

Výchozí stav

Klient se na nás obrátil s vytvořením zákaznického portálu s požadavkem odprezentovat ho už za několik týdnů na veletrhu.

 • Požadavek vytvořit kompletní dataportál pro prezentaci společnosti v čase jen několika týdnů
 • Před vytvořením portálu bylo potřeba poznat potřeby zákazníků
 • Chybějící portál pro snadnější poskytování vlastního obsahu klientům
 • Nutnost mít možnost vlastní administrace
 • Potřeba několika úrovní viditelnosti podle typu návštěvníka
 • Přání klienta přiblížit lidem areál společnosti

Naše řešení

Pro účel veletrhu jsme nachystali propracovaný prototyp webového portálu a podle něj pak vytvořili i jeho kompletní verzi. 

 • Navrhli jsme pro prezentaci na veletrhu propracovaný prototyp, na jehož základě jsme pak mohli vytvořit i celý portál
 • Vyzkoušeli jsme na zákaznících GFPS použitelnost prototypu a dostali feedback, dle kterého jsme následně vyrobili skutečný portál.
 • Sestavili jsme komplexní portál, který umožní klientským společnostem poskytovat důležité informace a materiály
 • Vytvořili jsme portál tak, aby si klient mohl flexibilně poskládat obsah z jednotlivých modulů (widgetů). 
 • Umožnili jsme klientovi nastavovat viditelnost konkrétního obsahu podle několika úrovní přístupu
 • Vyrobili jsme interaktivní mapu celého areálu firmy opatřenou popisky a fotkami strojů
350 tis.
industry
Data Center Portal

Umíme splnit i zdánlivě nemožné

Klient GF Piping System se rozhodl, že si usnadní komunikaci se svými partnery. Poptal tak u nás výrobu datového portálu, jehož prostřednictvím by mohl sdílet důležité informace nebo dokumenty. Háček byl však v tom, že jej chtěl už prezentovat na velké akci, která se měla konat už za několik týdnů. 

Navrhli jsme mu řešení, které bylo realizovatelné v takto krátkém termínu, ale zároveň jsme neslevili z původních požadavků. Sestavili jsme propracovaný prototyp portálu – prozatím bez možnosti přihlášení – a klient ho s úspěchem odprezentoval na veletrhu. Tímto krokem získal od cílové skupiny hodnotnou zpětnou vazbu, která nám při výstavbě ostré verze portálu velmi pomohla.

Viditelný obsah podle úrovně přístupu

Datový portál funguje na principu přihlášení do zaheslované sekce, kam může klient vkládat obsah určený pro obchodní partnery. Portál jsme postavili na platformě Kentico a díky možnosti skládání jednoduchých widget si klient zvládne přidávat či upravovat, co potřebuje, sám. Každá stránka může vypadat trochu jinak a obsahovat různé typy informací: od běžného textu, přes fotogalerii až po video nebo dokonce map areu. V případě nutnosti nadále zajišťujeme technickou podporu.

Soukromou sekci jsme navíc na žádost klienta rozdělili na několik úrovní přístupu. Podle toho, do které této úrovně konkrétní obchodní partner spadá, pak vidí i množství obsahu, tedy: konkrétní kategorie, prokliky na články, videa, technická data a dokumenty ke stažení. 

Součástí portálu je i interaktivní mapa celého areálu firmy – map area. Pomocí tohoto prvku prezentujeme jednotlivé funkcionality areálu společnosti a uživatelé si mohou jednotlivé budovy projít virtuálně. Mapu doprovází popisky a fotografie, které návštěvníkovi přiblíží chod společnosti.


Portál nabízí i personalizovaný obsah

U těch největších obchodních partnerů jsme zajistili, aby byl portál schopen vytvářet i personalizovaný obsah. Návštěvník po přihlášení vidí své firemní logo a některé informace a soubory, které jsou určené přímo jemu. Klient GFPS tedy může ve své administraci sám rozhodnout, jaký obsah uvidí jen konkrétní uživatel.

Chcete s námi spolupracovat?

Popište nám vaše potřeby do zprávy a my se vám do 1 dne ozveme.
Pokud radši voláte, kontaktujte rovnou Jirku, který vám o naší práci řekne nejvíc.
Jiří JuhaňákJiří Juhaňák / KONZULTANT